Jak wybrać dobrą sukienkę dla dziewczynki?

eleganckie sukienki dla dziewczynek

Wybranie dobrego ubranka dla małych dziewczynek nie jest łatwe. Małe damy są wybredne w kwestiach kolorów i wzorów, a dodatkowo rodzic powinien sprawdzać z czego ubranie jest zrobione, jak będzie się je prało i czy będzie trwałe. Dziewczynki w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jednak nadal potrzebują pomocy w wyborze odpowiedniej sukienki.

Sukienki z bawełny

eleganckie sukienki dla dziewczynek Czym należy się kierować? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na takie aspekty jak rozmiar, materiał, krój. Rozmiar jest kwestią oczywistą. Sukienka nie powinna być zbyt ciasna i opinająca, ponieważ takiej dziecko na pewno nie będzie chciało nosić. Jednak zbyt obszerny ubiór nie będzie wyglądał dobrze, więc trzeba znaleźć złoty środek. Dzieci szybko rosną i coś co dzisiaj było na nie dobre, jutro już będzie za małe. Sukienkę powinno się wybrać w rozmiarze o jednym więcej niż dziecko powinno mieć lub o kilka centymetrów dłuższe/szersze, zależy od rozmiarówki. Wtedy rodzic będzie mieć pewność, że sukienka będzie założona przynajmniej kilka razy. Druga kwestia to materiał z jakiego robiona jest sukienka. Te bawełniane i dzianinowe są idealne do noszenia na co dzień. Jednak znaleźć można także eleganckie sukienki dla dziewczynek bawełniane, które będą robić dobre wrażenie.

eleganckie sukienki dla dziewczynek Przewiewne i miękkie materiały zapewnią dziecku komfort noszenia przez cały dzień. Tkaniny takie jak satyna, koronki, czy szyfon są już bardziej wytworne i używa się ich do szycia sukienek wizytowych, na przykład na śluby czy przyjęcia. Sukienki mogą mieć także różne dekoracyjne dodatki, takie jak skórzane paski, kokardki, kwiatuszki z tiulu, czy ozdobne falbanki. Małe dziewczynki przepadają za takimi dekoracjami i na pewno chętnie będą nosić sukieneczki niby przyozdobione. Trzecia kwestia to krój. Dziewczynki w wieku niemowlęcym często ubiera się w sukienki typu rozalka, z dopasowaną górą i rozkloszowanym, luźnym dołem. Każdy maluch w takiej sukience będzie wyglądał rozkosznie, a dodatkowo będzie czuł się dobrze. Koronkowe i dopasowane wzory sukienek są zarezerwowane dla starszych dzieci w wieki szkolnym. Młodsze wolą luźniejsze wersje, które nie będą krępować ich ruchów, a wygląd jest dla nich kwestią drugorzędną.

Wybór ładnej sukienki dla małej dziewczynki potrafi przyprawić rodzica o ból głowy. Wymagające maluchy i bogata oferta sklepów nie pomaga w zakupach. Jeśli jednak zacznie się od wyeliminowaniu modelu które nie pasują wzorem, krojem i materiałem to pozostanie tylko wybór koloru sukienki i przymierzenie jej przez dziecko, by upewnić się czy dobrze leży.