Kosmetyki z olejem konopnym


Konopie siewne są jedną z trzech odmian tej rośliny, które chętnie wykorzystywane są w kosmetyce. Mają szerokie zastosowanie i bardzo dużą ilość właściwości poprawiających stan skóry każdego człowieka. Oleje z roślin konopi znalazły zastosowanie zarówno w produktach spożywczych, jak i w kosmetyce.

Problemy skórne, a konopie

W około 80% składają się z nienasyconych kwasów tłuszczowych, szczególnie tych omega- 3 i 6. Taka zawartość kwasów bardzo korzystnie wpływa na funkcjonowanie pracy metabolicznej lipidów. Ponadto zawierają szereg witamin i minerałów, jak te z grupy A, B czy D, które doskonale wpływają na stan skóry i cery u człowieka. Oleje z czarnuszki posiadają również dużą ilość aminokwasów czy fosfolipidów. Dodatkowo w tych olejach można znaleźć dużą ilość substancji czynnych, które niwelują lub naprawiają problemy skóry człowieka. Kosmetyki posiadające olej konopny odbudowują płaszcz hydrolipidowy i uzupełniają wnętrze międzykomórkowe, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje i trzyma dobry poziom nawilżenia ze względu na funkcję ochronną płaszcza. Poza utrzymaniem konkretnego poziomu wilgoci na skórze produkty kosmetyczne z konopi dają funkcje ochronną zabezpieczając przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, jak promienie słoneczne, mróz czy wiatr. Jeśli jednak cera jest już zniszczona – konopie mają działanie naprawcze, dzięki czemu przywracają odpowiednie nawilżenie, zmniejszają podrażnienia i przebarwienia oraz wygładzają skórę.

Te kosmetyki doskonale nadają się dla alergików czy osób posiadających łuszczyce lub atopowe zapalenie skóry niwelując świąd powodowany przez nie i zmniejszając podrażnienia. Dla takich ludzi doskonale sprawdzi się krem z cbd lub maść z konopi, które poza niwelacją świądu działają przeciwzapalnie i antyseptycznie. Ponadto takie kosmetyki regulują wydzielanie sebum, z którym mają problem osoby borykające się ze zmianami trądzikowymi. Dzięki temu zmniejszy się problem oraz stan skóry poprawi się. Wiele osób ma problem z powstającymi przebarwieniami potrądzikowymi, a substancje aktywnie czynne w oleju z konopi pomagają rozjaśnić lub usunąć dzięki regularnemu stosowaniu.

Drogocenna i bogata formuła kosmetyków bazujących na liściach konopi siewnych dostarcza wielu niezbędnych składników i zapewnia bardzo korzystne działanie na stan skóry. Ma działanie na zewnątrz niej oraz w głębi naskórka pozwalając na zmniejszenie objawów dolegliwości i poprawę samopoczucia. Skład takich produktów zwykle jest w pełni naturalny, dzięki czemu nie trzeba obawiać się zawartość silikonów, parabenów czy innych szkodliwych substancji.