Makijaż permanentny ust


Każdy człowiek musi dbać o swoje usta. Stosuje się w tym celu równego rodzaju pomadki, które zawierają substancje ochronne. W ten sposób skóra nie pęka, jest ładna i sprężysta. Obecnie coraz więcej osób decyduje się również na powiększanie ust. Można wykonać różne zabiegi, jednak jednym z najpopularniejszych jest makijaż permanentny. Niemal w każdym mieście znajdują się salony, które oferują tę usługę. Niektóre z nich specjalizują się tylko w tym.

Trwałe powiększanie ust

Jednak, by wykonać taki makijaż, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli ma się cukrzycę, czy inne infekcje w obrębie ust nie można zdecydować się na zabieg. Co więcej, dwa dni przed należy udać się na test skórny. Na wyznaczone miejsce, na którym będzie aplikować się barwnik nakładane są specjalne plastry dostarczane od producenta. W ten sposób każdy może sprawdzić, czy nie jest uczulony na składniki znajdujące się w kolorach wprowadzanych pod skórę. Wiele salonów radzi klientom, by nie palili minimum pięć dni przed zabiegiem, a także nawilżali usta pomadką z witaminą E. Kiedy już decyzja została ostatecznie podjęta należy zgłosić się na wizytę. Oczywiście powiększanie ust w Trójmieście, Warszawie, czy Krakowie odbywa się w sterylnych pomieszczeniach. Pierwszy etap obejmuje narysowanie dokładnej kreski, która wszystko podkreśli i zniweluje zniekształcenia. Jeśli klient wszystko zaakceptuje, przystępuje się do nakładania maści znieczulającej. Dzięki temu zabieg będzie mniej bolesny. Następnie następuje wprowadzanie barwnika pod skórę na głębokość około jedno milimetra.

Oczywiście w tym wszystkim najważniejszy jest kolor wspomnianego barwnika. Musi być on dopasowany przede wszystkim do urody danej osoby, jej karnacji, czy chociażby koloru oczu. Trzeba pamiętać, że dąży się głównie do uzyskania naturalnego efektu, który z kolei będzie na tyle widoczny, by nie przejmować się używaniem szminki. Cały zabieg trwa około dwóch godzin, a jego cena zależy od konkretnego salonu. Po zakończeniu zazwyczaj nakłada się również maść łagodzącą podrażnienia. Co więcej, kilka dni po zakończeniu makijażu należy odpowiednio dbać o usta. Przede wszystkim nie wolno dotykać ich brudnymi rękami ani stosować żadnych kosmetyków. W zupełności wystarczy tylko maść witaminowa. Należy również unikać gorącego jedzenia, a także pić tylko przez słomkę.

Efekt takiego zabiegu utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Wszystko zależy oczywiście od danego organizmu. Dzięki temu nie trzeba wykonywać codziennego makijażu, a także tracić pieniędzy na kosmetyki, co z pewnością da się odczuć po stanie portfela.