Modna biżuteria srebrna z ceramiką

biżuteria srebrna z ceramiką

Współczesna moda pozwala nam wyrażać się na każdym polu. Większość skostniałych zasad mówiących m.in. o tym jaką biżuterię powinniśmy zakładać na konkretne uroczystości już dawno przestała obowiązywać. Ogromne pole do popisu daje nam właśnie m.in. wcześniej wspomniana biżuteria, którą możemy przyozdabiać stylizacje wedle własnego gustu.

Elegancka biżuteria srebrna

biżuteria srebrna z ceramikąOprócz standardowych, bazowych ozdób wykonanych ze szlachetnych kruszców, sporą popularnością cieszą się obecnie również ozdoby zdobione doskonale znaną każdemu zapewne ceramiką. Modę na biżuterię tworzoną z niestandardowych materiałów zapoczątkowały m.in. ruchy hipisowskie, które ceniły sobie oryginalne, nietuzinkowe dodatki. Kolorowe zawieszki z odpowiednio utwardzonej ceramiki mocowano wówczas do skórzanych rzemyków, które pełniły funkcję swego rodzaju wisiorków. Ogromnym atutem owych ozdób była przede wszystkim ich niska cena. Modę na te oryginalne, przychylne naturze ozdoby szybko podchwycili artyści, którzy zaczęli modyfikować podatną na obróbkę ceramikę. Szybko okazało się, że z wypalonej gliny można bez przeszkód uformować nawet małe kształty. Motyw odpowiednio zaimpregnowanej ceramiki, którą można również nabłyszczać, z czasem zaczął cieszyć się coraz większą popularnością wśród kobiet w różnym wieku, które dzięki tego typu ozdobom mogły podkreślać zarówno codzienne stylizacje, jak i znacznie bardziej oficjalne, wieczorowe kreacje.

biżuteria srebrna z ceramikąSporym zainteresowaniem zaczęła cieszyć się wówczas zwłaszcza kobieca biżuteria srebrna z ceramiką, którą można było zestawiać również z eleganckimi sukienkami czy żakietami. Warto przy tym nadmienić, że ceramikę można barwić na dowolne kolory, szeroki wachlarz dostępnych wariantów kolorystycznych jest niewątpliwie największym atutem owych ozdób. W dobrze zaopatrzonych sklepach z biżuterią możemy więc nabyć m.in. ozdobne zawieszki zdobione kwiatowym wzorem czy szalenie modne aktualnie ozdoby zdobione niebieską, ręcznie malowaną ceramiką. Tego typu etniczne dekoracje często silnie łączą się z naszym rodzimym folklorem, który ponownie powraca do łask. Na samym końcu warto również podkreślić fakt, że dobrze utwardzona ceramika jest bardzo wytrzymała.

Kobiety decydujące się na owe wyroby jubilerskie nie muszą się więc obawiać tego, że zakupiona biżuteria szybko zacznie niszczeć. Flagowi projektanci mody zapowiadają ponadto, że wisiorki zdobione ceramicznymi ornamentami tego lata będziemy mogli zestawiać m.in. ze stylizacjami plażowymi. Wygląda więc na to, że ozdoby te będzie można zestawiać również z typowo wakacyjnymi strojami.