Odzież ciążowa – jak dobrać i gdzie kupować?


Nie można się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że stan błogosławiony to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Trzeba gruntownie przearanżować niemalże wszystkie aspekty codzienności. Nowa dieta, nowa rutyna dnia codziennego, a także nowy styl ubierania się. Dobór odpowiedniego stroju ciążowego może nastręczyć kłopotów, szczególnie kobietom, które nigdy wcześniej nie były w ciąży.

Zalety odzieży ciążowej

Jedną z najistotniejszych kwestii, jakie dotyczą odzieży ciążowej, jest kwestia wygody przyszłego mamy i malucha. Ciężarne kobiety często martwią się o to jakie ubranie nosić, by nie uwierać brzucha. Z pewnością na bok należy odstawić paski, pasy do pończoch i ciasne spodnie. Noszenie takich akcesoriów od czasu do czasu nie powinno co prawda szkodzić dziecku, ale z powodu bezpieczeństwa unikajmy w tym czasie długotrwałego noszenia takich dodatków i ubrań. Warto zainwestować w sukienki, długie i przewiewne, ponieważ można w nich chodzić przez cały czas trwania ciąży, niezależnie od rozmiaru brzucha przyszłej mamy. Ważnym aspektem jest wybór odpowiedniej bielizny – na czas ciąży dobrze jest zrezygnować ze sztucznych materiałów i zainwestować w majtki czy biustonosz wykonane z bawełny. Kobiecie piersi są w tym czasie wrażliwe na dotyk, a bawełniany biustonosz nie drażni skóry i nie uciska. Dobrą inwestycją jest zakup stanika sportowego, ponieważ jest on na tyle elastyczny, że dopasowuje się do zwiększającego się co chwila biustu kobiety.

Szeroką gamę odzieży ciążowej oferują sklepy stacjonarne, a także sklepy online. Niewątpliwą zaletą sklepów stacjonarnych jest to, że można tam dokonać przymiarki na miejscu i zadecydować o zakupie. Jednak odzież ciążowa online również posiada olbrzymią zaletę – kobieta może bez wychodzenia z domu dokonać zakupu, a także ewentualnego zwrotu, jeśli otrzymane towar nie jest zgodny z jej oczekiwaniami. Szczególnie warto dokonywać zakupów w sklepach, których asortyment w całości jest przeznaczony kobietom w ciąży. W takich miejscach kobieta jest w stanie wybierać spośród ubrań wyłącznie dla pań w stanie błogosławionym. Daje to możliwość wyboru odzieży innej na każdy trymestr ciąży, odpowiedniej na dany etap. Można tam także znaleźć ubrania, które można nosić przez cały okres trwania ciąży, dopasowujące się do zmieniającej się sylwetki.

Zakupy w takich sklepach ułatwiają przyszłym mamom wybór odpowiedniego stroju odzieżowego. Kupując tam, panie mają pewność, że wybrane przez nie ubranie jest odpowiednie do noszenia w czasie ciąży. Bezpieczeństwo i wygoda muszą tutaj zawsze iść w parze i być aspektami priorytetowymi.