Wyjątkowa i stylowa biżuteria

biżuteria murano

Coraz więcej kobiet zaczyna poszukiwać nietypowych modeli biżuterii, która podkreśli ich urodę, a także będzie pasować do ich niepowtarzalnego stylu. Standardowe opcje na bransoletki czy kolczyki ze srebra i złota im nie odpowiadają, nawet jeśli mają zdobienia z kamieni szlachetnych, czy nietuzinkowe kształty.

Biżuteria ze szkłem

 biżuteria muranoDlatego też taką popularnością zaczyna się cieszyć biżuteria wykorzystująca kolorowe szkło Murano. Murano to kilka małych włoskich wysp, słynących z wyrabiania szkła. Tradycja sięga już wielu wieków, nic więc dziwnego, że ten wspaniały gatunek szkła nazwano właśnie na cześć włoskiego archipelagu. Warto zaznaczyć, że wyroby z tego szkła produkowane są wyłącznie ręcznie przez wyspecjalizowanych rzemieślników. Ze szkła Murano powstają lampy, czy wazony. Jednak najpopularniejsza jest unikatowa biżuteria Murano. Kolorowe szkło z różnymi wzorami świetnie nadaje się do zdobienia pierścionków, kolczyków, czy bransoletek. Najczęściej łączy się je ze stalą szlachetną lub tytanem, podkreślającymi urok szkła. Komu będzie odpowiadała taka biżuteria? Ze względu na wyraziste kolory grupą docelową mogą być młode kobiety, te które lubią kreatywne stylizacje, artystki, czy osoby ze świata mody.

 biżuteria muranoNawet jeden dodatek ze szkłem Murano będzie wystarczający w stylizacji i z pewnością będzie przyciągał uwagę. Dlatego też w tej kwestii lepiej jest postawić na minimalizm, by nie przesadzić z kolorami. Jeśli jednak chcemy mieć komplet biżuterii w tym samym stylu, to warto sięgać po bardziej stonowane wersje, czy takie z mniejszymi zdobieniami, np. mała zawieszka do naszyjnika i kolczyki sztyfty. Co jeszcze warto wiedzieć o szkle Murano? Jego cena wcale nie jest wysoka, biorąc pod uwagę jego wyjątkowość. Za kolczyki czy przywieszki zapłacimy od kilkudziesięciu złotych do blisko dwustu. Nie jest to zawrotna kwota, szczególnie że biżuteria złota czy srebrna często kosztuje kilka razy więcej. Fakt, iż oprawa szkła w biżuterii robiona jest ze stali czy tytanu jest ważny dla alergików, którzy nie mogą mieć niczego wykonanego ze szlachetnych metali. Kończąc rozważania, biżuteria Murano to ciekawa propozycja dla kobiet niebojących się eksperymentów modowych.

Odpowiednio dobrane sztyfty czy zawieszki będą podkreślały urok stylizacji, a jednocześnie nie będą odwracały uwagi od całości. Biżuteria ze szkłem Murano nie jest kosztowna i każdy może sobie na nią pozwolić. Dobrze jest ją kupować przez internet, ponieważ w sklepach online znajdziemy szerszy wybór produktów, niż u jubilerów stacjonarnych.