Zastosowanie biżuterii z pereł naturalnych

naszyjnik z pereł naturalnych

W dniu ślubu biżuteria jest zaraz obok sukni ślubnej najważniejszym elementem ubioru panny młodej. Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych naszyjników, bransolet oraz kolczyków, ale czasami warto zdecydować się na bardziej tradycyjne rozwiązanie. Z mody nadal nie wychodzą perły, które swoim unikatowym wyglądem i odpowiednio dobraną barwą mogą w niesamowity sposób podkreślić urodę właścicielki.

Ozdobny naszyjnik z pereł na ślub

naszyjnik z pereł naturalnychWbrew panującym przesądom wiele panien młodych decyduję się na taki zakup. Perły są wytworem małż i zbudowane są z masy perłowej, która powstaje po uaktywnieniu systemu obronnego jaki posiada ten mięczak. Dzieli się je na dwie kategorie, a jednym z nich są perły naturalne. To okazy niezwykle rzadkie, ponieważ znajduję się je w morzach oraz oceanach, a wytwarzane są bez ingerencji człowieka. Żeby powstała perła do wnętrza małży musi dostać się jakieś ciało obce – może to być na przykład drobinka piasku. To wokół niej warstwowo zaczyna zbierać się substancja wapienna stanowiąca główny składnik perły. Ich cena nie jest również wyższa, ponieważ do uzyskania jednej perły często należy wyłowić serki, a nawet tysiące małż, jednakże w takim ważnym dniu jak ceremonia ślubna warto zainwestować w tego rodzaju biżuterię. W późniejszym czasie świetnie sprawdzi się jako codzienna ozdoba kobiety.

naszyjnik z pereł naturalnychNaszyjniki, kolczyki lub bransoletki są od setek lat uważane za symbol elegancji oraz luksusu. Naszyjnik z pereł naturalnych na ślub skutecznie przykuje uwagę i zachwyci gości oraz dodatkowo będzie podkreślał piękno kobiety w białej sukni. Świetnie będzie on pasować do sukienki bez rękawów i z prostym dekoltem. Bardziej odsłonięta szyja pozwala na założenie go w bardziej bogatszej wersji. Dzięki nowym, nowoczesnym trendom można zakupić biżuterię z pereł w połączeniu z różnymi rodzajami metalu oraz w towarzystwie zawieszek, kryształów lub kamieni. Jeżeli chodzi o ich barwę to do tradycyjnej wersji kolorystycznej sukni ślubnej będą pasować perły białe oraz kremowe, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie nadać jej mocniejszy akcent stosując bardziej kontrastującą biżuterię.

Mimo istniejących przesądów, według których perły są oznaką łez, perły są chętnie kupowane na takie uroczystości jak ślub. W starożytności bardzo często były uznawane jako doskonały symbol miłości oraz silnych więzów małżeńskich. W późniejszym czasie świetnie sprawdzą się jako biżuteria noszona na co dzień albo na specjalne okazję – pasują do niemal każdej kreacji, niezależnie czy jest ona bardziej elegancka, czy też swobodna.